WKS ŚLĄSK Wrocław SA
Facebook    Twitter    YouTube    RSS      
      Jesteś tutaj:  Strona Główna >  Stadion >  Dojazd
 
Dojazd


Wyświetl większą mapę

 

Dojazd na Stadion

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Na Stadion Miejski dojechać można komunikacją miejską. Do stadionu od ul. Królewieckiej (sektory B i C) dotrzemy tramwajami 31PLUS, 32PLUS oraz autobusami 103, 403 i 435. Natomiast do sektorów A i D (od ulicy Lotniczej) dojedziemy tramwajami 3,10, 20, 33PLUS oraz autobusem 128.

W dniu meczu uruchomiane są również dwie tramwajowe linie specjalne T1 i T2.

Linia T1 kursuje na trasie: Świdnicka - Kazimierza Wielkiego - św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Milenijna - Pilczycka - Królewiecka - Stadion Wrocław (Królewiecka) i z powrotem.

Z kolei linia T2: Galeria Dominikańska - Kazimierza Wielkiego - św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Lotnicza - Kosmonautów - Średzka - Leśnica i z powrotem.

Po meczu kibice będą mogli skorzystać z tych samych linii tramwajowych oraz z autobusów linii S2, które kursują na trasie Stadion Wrocław (Królewiecka) - Królewiecka - Pilczycka - Hutnicza - Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego - Rynek.

Dokładne godziny kursowania komunikacji specjalnej są podawane w dziale AKTUALNOŚCI naszej strony internetowej na kilka dni przed meczem.

Każdy posiadacz ważnego biletu na mecz może za darmo korzystać z komunikacji miejskiej w obrębie granic Wrocławia na trzy godziny przed meczem i dwie godziny po meczu.

POCIĄG

Na Stadion Miejski można również dojechać z Dworca Głównego regularnymi pociągami Przewozów Regionalnych, które zatrzymują się na stacji Wrocław Stadion przy południowej stronie stadionu (trybuna A i D).

SAMOCHÓD

Dla zmotoryzowanych Kibiców mamy również kilka przydatnych informacji. Obok Stadionu Miejskiego przebiega Autostradowa Obwodnica Wrocławia A8. Należy zjechać zjazdem Stadion Miejski i następnie kierować się na Aleję Śląską. Wjazd na Parking Stadion (1000 miejsc parkingowych) znajduje się na bramie” C”. Bilet parkingowy mogą zakupić tylko i wyłącznie osoby, które posiadają ważny bilet na mecz. Bilety parkingowe można nabyć bezpośrednio przy wjeździe na parking u obsługi parkingu. Koszt postoju wynosi 20 zł od samochodu osobowego. Nadzór nad Parkingiem Stadion i zasady jego funkcjonowania ustala spółka Wrocław 2012, zarządca Stadionu Miejskiego. Spółka Wrocław 2012 uruchomiła także dwa nowe parkingi w okolicach Stadionu. Parking Lotnicza (1000 miejsc parkingowych) i Parking Królewiecka  (250 miejsc parkingowych) są otwierane, podobnie jak Parking Stadion, na 2 godziny przed rozpoczęciem spotkania. Postój na obu parkingach dla aut osobowych wynosi 10 zł, a dla autobusów 20 zł.

 


 
 
facebook

 
Przypomnij hasło
 
  zapamiętaj mnie
 
Jeżeli chcesz być informowany o nowościach zapisz się.
0
brak
 
 
 
 
powered by CMSMirage2009 WKS Śląsk Wrocław SA
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.