Cały Śląsk zawsze razem! Najważniejsze informacje dot. stanu powodziowego
Cały Śląsk zawsze razem! Najważniejsze informacje dot. stanu powodziowego
W tych trudnych dniach piłka nożna schodzi na dalszy plan. Najważniejsze, aby wszyscy byli bezpieczni, dlatego zebraliśmy najistotniejsze informacje odnośnie sytuacji we Wrocławiu. Pamiętajcie – cały Śląsk zawsze razem!
Na Tarczyński Arenie ruszyła zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla poszkodowanych w wyniku powodzi. Wodę butelkowaną, żywność z przedłużonym terminem przydatności oraz środki higieny osobistej można tam składać w godzinach od 7:30 do 21:00. Wjeżdżamy na stadion bramą B i kierujemy się do wejścia W2. Drugi taki punkt działa w Czasoprzestrzeni (ul. Tramwajowa 1-3).
WIĘCEJ INFORMACJI PO KLIKNIĘCIU W LINK
Od 15 września (godz. 20) we Wrocławiu obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. Worki z piaskiem dla osób, które ich potrzebują, będą wydawane na terenie ZDiUM-u przy ul. Długiej w poniedziałek w godzinach 12-19 a we wtorek i środę 8-19. Apelujemy o śledzenie komunikatów władz. W tym celu zostawiamy link do oficjalnej strony Biura Prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia. Prosimy o obserwowanie strony i możliwe udostępnianie wszelkich istotnych komunikatów.
LINK DO OFICJALNEGO PROFILU BIURA PRASOWEGO URZĘDU MIEJSKIEGO WROCŁAWIA
Jak zachować się w razie niebezpieczeństwa?
Najważniejsze jest zapewnienie sobie i bliskim bezpieczeństwa. Powinno się unikać zalanych dróg i terenów, gdyż woda jest głęboka i zdradliwa. Jeśli przebywasz w domu, zabezpiecz cenne przedmioty, przenieś je na wyższe kondygnacje i odłącz urządzenia elektryczne od sieci. Warto też słuchać komunikatów służb i stosować się do ich zaleceń, a w razie potrzeby ewakuacji przygotować podstawowe zapasy, telefon oraz dokumenty. Unikaj kontaktu z wodą, która może być skażona. W miarę możliwości pomagaj sąsiadom i dbaj o wspólne bezpieczeństwo.
W razie pozostania w zalanym gospodarstwie obowiązują następujące komunikaty:
– flaga biała – potrzeba ewakuacji, flaga czerwona – potrzeba pomocy medycznej, flaga niebieska – potrzeba żywności i wody;
– dwie ręce w górze skierowane w stronę śmigłowca – potrzebna pomoc, jedna ręka w górze skierowana w stronę śmigłowca – wszystko w porządku.
Przypominamy najważniejsze numery alarmowe we Wrocławiu:
71 770 22 22 – stały dyżur Centrum Zarządzania Kryzysowego
19 501 – dyspozytorzy ZDiUM
71 308 50 30 – infolinia MPK Wrocław
502 996 204 – TBS Wrocław
71 328 05 87 – Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej
112 – numer ratunkowy
999 – pogotowie ratunkowe
997 – policja
998 – straż pożarna
986 – straż miejska
984 – WOPR
991 – pogotowie energetyczne
992 – pogotowie gazowe
993 – pogotowie ciepłownicze
994 – pogotowie wodnokanalizacyjne